Jasełka

Jak co roku ostatni dzień przed przerwą świąteczną jest dniem szczególnym. W wielu klasach trwają wigilie, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Nie może zabraknąć również tradycyjnych Jasełek, przygotowywanych przez panią Katarzynę Janiszewską. W tym roku program artystyczny był wyjątkowo bogaty. Dziękujemy wykonawcom, którzy wprowadzili nas w ciepły, świąteczny nastrój.  

Akademia Czujnego Rodzica – kolejne spotkanie

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu w ramach Akademii Czujnego Rodzica w dn. 14.01.2020 w godzinach 17.00-20.00 na temat: “Trudne życie nastolatka – jak chronić swoje dziecko przed destrukcyjnymi zachowaniami”. Wykład będzie dotyczył samookaleczeń i innych zachowań ryzykownych u młodzieży. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Łuba – psycholog, specjalista z zakresu pomocy dziecku i rodzinie. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy. Miejsce spotkania: Sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

ZIELONA STOPA FILANTROPA

Dnia 31.12.2019 r. w naszej szkole dobiegła końca akcja charytatywna „ZIELONA STOPA FILANTROPA”. Zbieraliśmy stare telefony komórkowe, w celu ich recyklingu, a za zebrane środki ufundować sprzęt AGD placówkom służącym dzieciom lub osobom starszym. Dzięki osobom które wzięły udział zebraliśmy 41 komórek. Wszystkim uczestnikom dziękuję serdecznie, a w szczególności Magdalenie Kostian uczennicy kl.3tw. za wyjątkowe zaangażowanie i dostarczenie sporej ilości zbieranych przedmiotów. Monika Jadachowska (koordynatorka akcji).

Rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową

Rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową Nagrody w konkursie na “Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową” otrzymały:I miejsce Weronika Wlaźnik z kl. 1 AKII miejsce Justyna Seroczyńska z kl. 1 AKWyróżnienie dla Magdaleny Zielińskiej i Aleksandry Pyrki z kl. 1 AKGRATULUJEMY!!!

Wyjazd do Berlina

W dniach 5 – 6 grudnia 2019 r. grupa 95 uczniów naszej szkoły brała udział w fantastycznej wycieczce do Berlina zorganizowanej przez p. Annę Godos oraz p. Agnieszkę Krawczyk.
Mogliśmy zwiedzić Reichstag będący obecnie siedzibą Bundestagu, Bramę Brandenburską, Muzeum Pergamońskie, Muzeum Techniki oraz muzeum poświęcone murowi berlińskiemu. Pokłoniliśmy się również ofiarom Holokaustu, przy jednym z najsłynniejszych pomników poświęconych martyrologii Żydów w czasie II wojny światowej. Na koniec zrobiliśmy zakupy na wspaniałym berlińskim jarmarku bożonarodzeniowym.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Stypendia Prezesa Rady Ministrów 27 listopada 2019 w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów. W uroczystości wzięli udział Dorota Skrzypek oraz Krzysztof Wiśniewski – Mazowieccy Wicekuratorzy Oświaty. Wręczenie stypendiów uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów z Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, stypendium Prezesa Rady Ministrów odebrały: Iga Urbanowicz z klasy trzeciej Technikum Nr …

Moja Wizja ZERO

Nasza szkoła z dużym zaangażowaniem promowała I Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży “Moja Wizja ZERO – Strategia Prewencji w Rolnictwie”. Wizja Zero jest strategią prewencji w dziedzinie bezpieczeństwa pracy Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego – ISSA. Głównym celem strategii w sektorze rolniczym jest zmniejszanie wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników. Konkurs polegał na zrealizowaniu krótkich filmów promujących bezpieczne zachowania, dzięki którym wyeliminowane zostaną wypadki podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Mogli wziąć w nim udział uczniowie szkół …