green line2

Afrykański pomór świń

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W związku z występującym wśród zwierząt afrykańskim pomorem świń (ASF) i w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo pragniemy zwrócić uwagę pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom na zakaz wyrzucania resztek jedzenia do lasów oraz niedokarmiania dzikich zwierząt.

Afrykański pomór świń (ASF) to szybko szerząca się choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe oraz dziki. Najczęstszą przyczyną zakażenia zwierząt jest bezpośredni kontakt ze zwierzętami zakażonymi lub zakażonymi odpadkami żywnościowymi. Więcej informacji znajduje się w ulotce przygotowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie, którą przekazujemy w załączeniu.

Bez tytułu

Free Joomla! template by L.THEME

facebook_page_plugin