Wydarzenia z życia szkoły

green line2

Hubertus 2014

Dnia 14.10.2014r. uczniowie klasy III THK i III TO pod opieką nauczycieli: Patrycji Kamińskiej, Pawła Kozłowskiego, Małgorzaty Maśko obchodzili święto myśliwych i jeźdźców- Hubertus.

Imprezę tradycyjnie zapoczątkowała uroczysta parada konna, która przeszła ulicami Piaseczna pod kościół św.Anny gdzie zostały poświęcone konie, jeźdźcy oraz szkolna bryczka.

W samo południe rozpoczęła się część artystyczna. Na początek publiczność i zaproszeni goście, wśród których byli m.in. Starosta powiatu piaseczyńskiego - Jan Dąbek oraz Radni Powiatu, zobaczyli widowiskową bitwę rodem z Dzikiego Zachodu – stoczoną między kowbojami a Indianami, w której wzięło udział 7 koni ze stajni szkolnej i 2 przyjezdne konie uczennic 3 THK: Dumka - Aleksandry Horak i Grenada - Marii Malickiej.

Po pokazach odbył się chrzest jeździecki klas I THK i I TW poprowadzone przez Magdalenę Borkowską. Dowcipne konkurencje rozbawiły zarówno publiczność jak i samych uczestników chrztu.

Kuliminacyjnym punktem Hubertusa była gonitwa za lisem – Magdaleną Borkowską na koniu Wan Pur, wręczenie pamiątkowych flos oraz runda honorowa za zwyciężczynią gonitwy Karoliną Kraśniewską na koniu  Haker.

Imprezę zakończył poczęstunek dla uczestników Hubertusa oraz zaproszonych gości. 

Free Joomla! template by L.THEME

facebook_page_plugin