Wydarzenia z życia szkoły

green line2

Zastosowanie ultradźwięków w weterynarii

24439094383 a71c481a28 b

26 lutego 2015 r. uczniowie technikum weterynarii wzięli udział w zajęciach pt "Wykorzystanie ultradźwięków w weterynarii". Zajęcia poprowadził lekarz weterynarii Adam Kuśmierski, właściciel firmy AdAnimal, zajmującej się dojazdem do pacjenta i leczeniem w warunkach domowych oraz transportem zwierząt. Lekarz przeprowadził krótki wykład dotyczący ultradźwięków i ich wykorzystaniu w leczeniu i rehabilitacji zwierząt, a następnie zaprezentował uczniom trzy urządzenia - przenośny aparat ultrasonograficzny z funkcją Dopplera do diagnostyki chorób zwierząt, skaler ultradźwiękowy do usuwania kamienia nazębnego oraz aparat ultradźwiękowy do zabiegów fizjoterapeutycznych. W badaniach uczestniczyła Luna, wierny pies dający się znieczulić dla dobra nauki. W czasie zajęć, w małych grupach uczniowie brali udział w przygotowaniu zwierzęcia do zabiegów i pomagali przeprowadzać zabiegi. Mieli też możliwość na bieżąco zadawać pytania i poznawać tajniki sprzętu ultrasonograficznego. Dziękujemy i prosimy o więcej ...

Free Joomla! template by L.THEME

facebook_page_plugin