Wydarzenia z życia szkoły

green line2

Kurs pedriatryczny w klasie 2lc LO służb ratowniczych

W dniu 16 kwietnia 2015 r odbył się  kurs pierwszej pomocy dzieciom w klasie 2lc LO służb ratowniczych. Kurs pediatryczny pozwala nabyć umiejętności praktyczne udzielania pierwszej pomocy dzieciom. W czasie szkolenia uczestnicy poznali różnice wynikające z anatomii i psychologii miedzy udzielaniem pierwszej pomocy dzieciom a osobom dorosłym. Uczestnicy ćwiczyli  na manekinach niemowlęcych i dziecięcych. Podczas szkolenia omawiane były najczęściej spotykane sytuacje udzielania pierwszej pomocy dzieciom. Uczestnicy podczas szkolenia otrzymali  zeszyty ćwiczeń, które stanowią źródło wiedzy do której można wracać. Szkolenie trwało 8h dydaktycznych. W zajęciach uczestniczyło 28 uczniów wszyscy pozytywnie zdali egzamin praktyczny i teoretyczny. 

Free Joomla! template by L.THEME

facebook_page_plugin