Wydarzenia z życia szkoły

green line2

Kurs ratownictwa drogowego w klasie 1lc LO służb ratowniczych

W dniu 9 kwietnia  2015 r klasa 1lc służb ratowniczych uczestniczyła w szkoleniu z ratownictwa drogowego, który odbył się na terenie naszej szkoły. W kursie uczestniczyło 16 uczniów. Wszyscy uczestniczy zajęć pozytywnie zdali egzamin praktyczny i teoretyczny i otrzymają certyfikaty ukończenia kursu.

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w wypadkach komunikacyjnych przeznaczone jest dla wszystkich użytkowników ruchu kołowego, począwszy od rowerzystów po kierowców zawodowych. Nie zapominajmy, że każdy z nas może być świadkiem wypadku komunikacyjnego! Zajęcia praktyczne odbywały  się w większości na zewnątrz z wykorzystaniem samochodu. Zależało nam, żeby w sytuacji zagrożenia uczestnicy szkolenia  zachowali zimną krew i wiedzieli jak udzielić pierwszej pomocy. Pozoracje odtwarzają realnie urazy, jakie mogą wystąpić podczas wypadku. Główny nacisk położony był na urazy głowy i kręgosłupa. Szkolenie trwało 8h dydaktycznych.

Galeria zdjęć dostępna na facebooku LO służb ratowniczych.

Free Joomla! template by L.THEME

facebook_page_plugin