Wydarzenia z życia szkoły

green line2

Kurs podstawowy z pierwszej pomocy w klasie 1lc LO służb ratowniczych

W dniu 27.10.2017 r odbyły się zajęcia praktyczne w ramach kursu z pierwszej pomocy poziom podstawowy w klasie 1lc LO służb ratowniczych.Kurs podstawowy pozwala nabyć umiejętności praktyczne udzielania pierwszej pomocy. W czasie jego trwania uczestnicy ćwiczyli układanie poszkodowanych w różne pozycje i resuscytacje na manekinach. Prowadzone były  również pozoracje ratownicze z wykorzystaniem profesjonalnych środków do charakteryzacji urazów. Dzięki nim uczestnicy mogą zobaczyć jak wyglądają poszczególne urazy i nauczyć się je opatrywać. Szkolenie trwało 8h dydaktycznych.Program zajęć obejmował : 

Aspekty prawne pierwszej pomocy
Ocena sytuacji i zabezpieczenie miejsca zdarzenia
Ocena stanu poszkodowanego i kontrola czynności życiowych
Wezwanie pomocy
Postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym
Resuscytacja krążeniowo - oddechowa
Omdlenia, atak serca, padaczka
Zakrztuszenia
Ewakuacja
Krwotoki
Rany i oparzenia
Urazy kostno - stawowe
Ćwiczenia praktyczne 
Ocena stanu poszkodowanego
Bezpieczne odwracania z brzucha na plecy
Układanie w pozycję boczną bezpieczną
Resuscytacja krążeniowo – oddechowa
Zakrztuszenia
Ewakuacja
Unieruchamianie kończyn
Pozoracje ratownicze najczęściej spotykanych urazów
Kolejne zajęcia dla klasy ratowniczej już w listopadzie.

DSC 6473

DSC 6435

DSC 6374

 

Free Joomla! template by L.THEME

facebook_page_plugin