Wydarzenia z życia szkoły

green line2

Zajęcia w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach

W dniu 25.09.2017 r. klasy 2lc, 3lc LO - służb ratowniczych poznawały świat symulacji medycznej w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Był to dzień pełen wrażeń nie tylko medycznych, ale również dydaktycznych. Zapraszamy na relację z tego wyjątkowego wydarzenia. W Centrum znajduje się sześć sal symulacyjnych (sala operacyjna, sala intensywnej terapii, dwie sale szpitalnego oddziału ratunkowego - cztery stanowiska, sala pediatryczna i sala porodowa)oraz obszar dostosowany do symulacji zdarzeń przedszpitalnych z symulatorem ambulansu.
Centrum wyposażone jest w dziesięć zaawansowanych symulatorów pacjenta (siedem symulatorów osoby dorosłej, symulator dziecka, symulator niemowlęcia i symulator porodowy z symulatorem noworodka). Sale symulacyjne wyposażone są w niezbędny sprzęt medyczny (m.in. aparat do znieczulenia, respiratory, defibrylatory, kardiomonitory, laryngoskopy) oraz system audio-wideo do rejestracji sesji symulacyjnych. Wszystkie sale symulacyjne wyposażone są w system audio-wideo umożliwiający nagrywanie sesji symulacyjnych. System komputerowy łączy te nagrania z zapisem parametrów fizjologicznych symulatora oraz zapisem czynności wykonanych przez ćwiczących. Gotowy zapis dający pełen obraz sesji symulacyjnej jest następnie odtwarzany i omawiany podczas debriefingu. W Centrum znajdują się trzy pomieszczenia debriefingu, w razie potrzeby analiza zajęć może być również przeprowadzona bezpośrednio na sali symulacyjnej lub w innych pomieszczeniach. Dziękujemy pracownikom Centrum za możliwość poznania metody symulacji medycznej.20170925 114403

20170925 112314

20170925 112333

20170925 113719

Free Joomla! template by L.THEME

facebook_page_plugin