Wydarzenia z życia szkoły

green line2

Wycieczka w Pieniny

Pieniny zdobyte!

W dniach 12.09.2017 – 15.09.2017 klasy IV, III Technikum Ogrodniczego, III , II Technikum Architektury Krajobrazu i III Technikum Hodowli Koni wzięły udział w wycieczce w Pieniny. Pogoda dopisała i udało nam się zdobyć Sokolicę, gdzie mogliśmy „na żywo” podziwiać wizytówkę Pienin – sosny reliktowe, które są pozostałością dawnych lasów porastających Pieniny w okresie ostatniego zlodowacenia. Najstarsze okazy rosnące na grani Sokolicy osiągają wiek ok. 550 lat!

Zdobyliśmy także Trzy Korony. Bajkowy, górski pejzaż – zapierająca dech panorama ze skalnej igły Okrąglicy w pełni zrekompensowała nam żmudną wędrówkę na szczyt.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam także, trwający ponad godzinę, spływ Dunajcem na flisackich tratwach. Flisacy zadbali o brak nudy racząc nas ciekawymi opowieściami związanymi z historią gór, Janosikiem czy samą rzeką, a także ucząc podstaw gwary góralskiej.

Podziwialiśmy także niezwykle malownicze kaskady w Wąwozie Homole – jednej  z największych przyrodniczych atrakcji Pienin oraz oszałamiającą panoramę Tatr Wysokich widoczną ze szlaku pod Wysoką.

Jeśli ktoś ma ochotę na niezapomniane widoki i wrażenia polecamy Pieniny. My na pewno tam wrócimy!P9130001

P9130020

P9140175

P9140149

P9130101

P9130035

Free Joomla! template by L.THEME

facebook_page_plugin