Wydarzenia z życia szkoły

green line2

Konkurs historyczno-marynistyczny DWA OBLICZA PUŁASKIEGO

IMG 20170410 134633

28 lutego 2017 w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbył się I etap V edycji konkursu historyczno-marynistycznego DWA OBLICZA PUŁASKIEGO, w 

którym brali udział nasi uczniowie: Julia Ślesicka z kl. I b - LO dietetyka i fitness, Kacper Podlewski z kl. II c LO - służb ratowniczych , Antoni Świerczewski z kl. II c LO - służb ratowniczych

Uczestnicy konkursu, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego Mazowsza, rozwiązywali test składający się z części historycznej o biografii Kazimierza Pułaskiego, jego działaniach w Polsce i Ameryce, działalności Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce oraz z części sprawdzającej wiedzę 

o Marynarce Wojennej RP ze szczególnym uwzględnieniem fregaty ORP „Gen. K. Pułaski”.

Nasza trójka przeszła do drugiego etapu, którym był test sprawności fizycznej czyli bieg na 666 metrów i pływanie na 50 metrów stylem dowolnym. Drugi etap odbył się  10 lutego 2017 r. w Warce.

Julia Ślesicka i Antoni Świerczewski znaleźli się wśród 20 finalistów, dla których nagrodą jest udział w 4-dniowej wycieczce do Trójmiasta i Wielki Finał konkursu w Porcie Wojennym w Gdyni oraz na fregacie ORP „Gen. K. Pułaski” gdzie załoga przygotowała dla uczestników ciekawe konkurencje podczas rejsu po Zatoce Gdańskiej.

 Nagrodą główną w konkursie dla 2 zwycięzców jest udział w 5-dniowym rejsie szkoleniowym jachtem Marynarki Wojennej RP po portach Morza Bałtyckiego w dniach 7-11 sierpnia 2017 r., wspólnie z członkami Załogi ORP „Gen. K. Pułaski”.

IMG 20170410 161125 IMG 20170410 155538

Free Joomla! template by L.THEME

facebook_page_plugin