Wydarzenia z życia szkoły

green line2

Wycieczka do Poznania

2 marca 2017 r. uczniowie klas architektury krajobrazu wzięli udział w wycieczce do Poznania, w związku z targami branży ogrodniczej Gardenia 2017. Podczas spaceru po mieście zwiedziliśmy Stary Rynek z renesansowym Ratuszem, Domami Budnymi, Wagą Miejską i licznymi, mieszczańskimi kamienicami. Duże zainteresowanie młodzieży wzbudził Pręgierz, odważniejsi uczniowie wcielali się w role skazańców. Punktem kulminacyjnym wycieczki była wizyta w Poznańskiej Palmiarni - największej w Polsce i jednej z najstarszych w Europie. Podziwialiśmy roślinność z różnych stref klimatycznych i siedlisk ze wszystkich kontynentów. Naszą uwagę przykuwały rośliny o ciekawych kształtach, niespotykanych kwiatach i owocach. Wśród nich drzewiaste paprocie, drzewo kiełbasiane, chlebowce, gigantyczne kaktusy czy rośliny mięsożerne. Szkoda tylko, że wiktoria królewska nie zdążyła rozwinąć liści ale będzie powód do ponownej wizyty w innym terminie.

IMG 8575 horz

Free Joomla! template by L.THEME

facebook_page_plugin