Wydarzenia z życia szkoły

green line2

Zajęcia praktyczne na Torze Wyścigów Konnych Służewiec

27204681446 ed133efd20 o13 maja 2016 r. uczniowie Technikum Hodowli Koni odbywali zajęcia praktyczne na Torze Wyścigów Konnych - Służewiec. Tematem zajęć były wyścigi kłusacze. Zajęcia poprowadzili Państwo Magdalena i Robert Kieniksman oraz Pan Witold Sudoł – właściciel i powożący, a Pani Kieniksman i Pan Sudoł również trenerzy przygotowujący kłusaki do udziału w gonitwach.Spotkanie podzielone było na część teoretyczną i praktyczną. Podczas wykładu uczniowie poznali historię oraz charakterystykę rasy, jak również historię i obecne uwarunkowania wyścigów kusaków na świecie i w Polsce. Prelegenci przybliżyli im też zasady rozgrywania gonitw kłusaków w zaprzęgu, ilustrując je filmami z gonitw.

Następnie uczniowie, podczas części praktycznej w stajni, mieli możliwość zapoznania się z używanym podczas gonitw sprzętem i wyposażeniem (sulki, uprząż etc.) oraz zobaczenia właściwego przygotowania zaprzęgu do gonitwy.

Clue programu wizyty dydaktycznej, które zrobiło na uczniach największe wrażenie, był pokaz możliwości kłusaków na zielonej bieżni z udziałem klaczy Ukamaya Verderie i Serenada du Betz, powożonych przez Państwa Kieniksman.

Dodatkowym bonusem dla najbardziej zainteresowanych i zaangażowanych uczniów będzie możliwość odbycia wakacyjnego stażu w ośrodku treningowym Państwa Kieniksman, połączonego z wyjazdem na wyścigi do Sopotu i Berlina.

Zapraszamy od obejrzenia fotorelacji https://www.flickr.com/photos/135157816@N06/albums/72157668866982415

Free Joomla! template by L.THEME

facebook_page_plugin