Wydarzenia z życia szkoły

green line2

Lekcja biologii w Ogrodzie Zoologicznym

zoo4 kwietnia 2016 r. klasa II Lc, uczestniczyła w lekcji biologii w terrarium Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Uczniowie podczas lekcji zapoznali się z fizjologią i anatomią wybranych gatunków płazów i gadów żyjących w Polsce i poza granicami naszego kraju. Opiekunowie zwierząt bardzo ciekawie opowiadali o zasadach opieki nad poszczególnymi gatunkami, popartymi przykładami z życia wybranych zwierząt prezentowanych podczas lekcji. Poznaliśmy m.in. przygodę węża Boa, u którego niewłaściwa opieka doprowadziła do pogryzienia go przez koszatniczkę, a w efekcie porzucenia go przez właściciela. Uczniowie podczas lekcji bardzo aktywnie uczestniczyli w omawianiu poszczególnych gatunków, często pokonując niemałe opory przy dotknięciu jaszczurki czy wzięciu na ręce węża. Lekcja na pewno  na długo zapadnie w pamięci wszystkim uczestnikom.

Free Joomla! template by L.THEME

facebook_page_plugin